Technologie

objednat / vyzkoušet

Platforma

Portál duelonline.cz poskytuje čtyři platformy provozování vašeho IT v souvislosti s programem DUEL. Všechny tyto platformy jsou založeny na virtualizaci KVM, tedy systému UNIX. Tento fakt přináší bezesporu obrovskou výhodu v bezpečnosti (platforma UNIX díky své koncepci není napadnutelná viry, které známe z prostředí Windows) a škálovatelnosti, která umožňuje dynamicky posilovat výkon serverů či je snadno migrovat na alternativní hardware. Jednotlivé platformy pak přinášejí různou sílu a bezpečnost pro vaše řešení.

Virtualizace

Jedná se o platformu, kdy je uživateli přidělen virtualizovaný server s příslušným software na jednom fyzickém serveru. Při větších nasazeních není výjimkou, že výkon a kapacita virtualizovaného serveru odpovídá jednomu fyzickému serveru. Výsledkem takového řešení je pak dedikovaný server se zachováním výhod vizualizace.

Mirroring

Tato platforma je v dostupnosti prostředků a výkonu identická s platformou „Virtualizace“ a navíc snižuje riziko výpadku poskytovaných služeb z důvodu poškození serveru. V rámci „Mirroringu“ není pro uživatele rezervován jeden server ale dva servery, mezi kterými dochází v reálném čase k synchronizaci databází programu DUEL. V případě výpadku spojení s hlavním serverem jsou služby přesměrovány na server záložní a výpadek poskytovaných služeb je tak minimalizován.

Cloud

Platforma Cloud disponuje všemi prvky klasické virtualizace a navíc je inertní vůči poškození kterékoli části nebo celku dílčího hardwaru. Jedná se o nasazení virtualizovaného serveru do prostředí tzv. „shluku“ fyzických serverů, které sdílí výpočetní výkon a datový prostor. Poruchy disků, procesorů, pamětí nebo celých serverů tak neznamenají výpadek poskytovaných služeb a dokonce ani jejich přerušení. Cloud je moderní ale bezesporu vysoce bezpečné a efektivní řešení.

Privátní cloud

Privátní cloud je stejně vysoce bezpečné a efektivní řešení používání IT služeb jako v případě „Cloudu“ s tím rozdílem, že je tato platforma jako celek vyhrazena jednomu uživateli.

Softwate

Microsoft Windows server

Z podstaty programu DUEL jakožto „windowsové aplikace“ jsou na servery instalovány operační systémy řady Microsoft Windows server.

Microsoft SQL server

SQL server neslouží jen jako „obyčejné“ úložiště dat, ale zároveň jako vynikající výpočetní prostor. Kromě uložených a systémovým procedur, funkcí a trigerrů jsou na úrovni SQL serveru řešeny zálohy a údržby databází, správa uživatelských úloh a procesy zvyšování dostupnosti dat.

Hardware

Služby portálu duelonline.cz jsou provozovány na značkových serverech od společností DELL a HP. Konfigurace serverů jsou vždy přizpůsobovány požadavkům klienta tak aby byl provoz programu DUEL co nejvíce optimalizován a uživatel mohl využívat všech výhod online řešení a zároveň nebyl rychlostně limitován.

Duelonline

Objednávky:

obchod@duelonline.cz
+420 777 116 484

Portál duelonline.cz:

podpora@duelonline.cz
+420 737 763 875
+420 725 558 544

Program DUEL:

duel@jezeksw.cz
+420 487 714 600

Know-how

Dlouholeté zkušenosti se správou serverů, internetovými technologiemi a účetním softwarem DUEL

 

Technologie

Virtualizace, mirroring a cloud ve spojení s technologiemi Microsoft, UNIX, HP a DELL. 

Bezpečnost

Softwarové i fyzické zabezpečení serverů, propracovaný systém zálohování a obnovy dat.

 

Úspora

Minimální počáteční investice do HW a SW s výrazně nižšími náklady za správu a provoz, než u vlastního řešení.